Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2021
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet

2020
Tävlingar

2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

TIF-terrängen Korta Terräng DM

2021-10-03
Arrangör: Trollhättans IF FIK
Inbjudan: Inbjudan Tif terrängen 2021.pdf
Officiell resultatlista: resultat-tifterrangen 2021.pdf

F15 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lovisa NilssonTrollhättans FIK17:56204:29
2Natalie PerssonMariestads AIF18:45184:41
3Ida CarlssonLidköpings IS20:30165:08
4Alice AnderssonAlingsås IF FIF20:45145:11

F17 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Paulina HultbergAlingsås IF15:57203:59
2Tindra ApellIF Kroppslabbet16:47184:12
3Ida KraftTrollhättans FIK18:54164:43

K 6,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Louise LundAlingsås IF FIF25:43204:17

K35 6,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Stina PerssonAlingsås IF FIF27:34204:36

K45 6,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sofia KayLK TV 8834:09205:41
2Helene CarlssonLidköpings IS43:42187:17

K55 6,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Ann-Charlotte JohanssonLidköpings IS40:06206:41

K65 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lubov PospeshinaIFK Skövde FIK22:34205:38

M 6,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Andreas MarshallRyda SK23:30203:55

M35 6,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Markus SundbergLidköpings VSK23:43203:57

M40 6,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Andreas MagnussonMariestads AIF22:11203:42
2Johan BörjessonLidköpings VSK24:19184:03
3Claes-Fredrik AntonssonIK Wilske26:58164:30
4Daniel UlvebroBorås Löparklubb28:15144:42

M45 6,0 km

M50 6,0 km

M55 6,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Magnus AlménRyda SK25:03204:10
2Jörgen LindwallTeam Ultrasweden LK27:44184:37
3Mats TolfssonBorås Löparklubb35:29165:55
4Ingemar JonssonLidköpings VSK37:45146:18

M60 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lars DaunBorås Löparklubb22:21205:35
2Göran LinnarssonSOK Unden29:35187:24

M65 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Ulf PalmérUlricehamns FK17:32204:23
2Jan EkmanRyda SK21:28185:22
3Örjan PetterssonRyda SK23:14165:49
4Lasse JutemarBorås Löparklubb25:28146:22

M70 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sören RemarBorås Löparklubb26:56206:44
2Kjell MiltonIstrums SK29:43187:26

M75 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Urban ApellLidköpings IS23:51205:58
2Leif JohanssonIFK Skövde FIK45:391811:25

P15 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Albin SchröderOK Skogshjortarna17:37204:24

P19 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Viktor JohanssonTrollhättans IF FIK18:21204:35
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com