Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

2018
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

Rådalunken

2019-09-07
Arrangör: Lidköpings VSK
Inbjudan: Lidkopings VSK inbjuder till Radalunken 2019.pdf
Officiell resultatlista: Resultat Rådalunken 2019.pdf

Klicka här för bilder från loppet

K 17,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sofia SmedmanBillingen X-trail Sportsclub1:14:03204:21
2Isabelle NilssonRyda SK1:22:25184:51
3Theresé FlensénLidköpings VSK1:26:29165:05

K45 17,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Maria HöglundLidköpings VSK1:25:08205:00
2Loan LeIFK Skövde FIK1:30:13185:18

K50 17,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Karin ChristensenLidköpings VSK1:29:25205:16
2Annika NilssonLidköpings VSK1:33:31185:30
3Erika AndrénLidköpings VSK1:45:20166:12

K55 17,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Elisabeth KihlströmIFK Skövde FIK1:44:17206:08

K65 12,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Inger MagnussonIFK Skövde FIK1:05:42205:29
2Britt HellmarkLidköpings IS1:06:16185:31

M 17,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Karl WileniusLidköpings VSK1:03:44203:45
2Viktor ErikssonLidköpings VSK1:04:45183:49
3Andreas MarshallRyda SK1:05:44163:52
4Linus BjörkRyda SK1:05:55143:53
5Magnus BodinTidaholms SOK Sisu1:12:50124:17
6Marcus KallinTrollhättans IF FIK1:17:19104:33
7Hamid MosaviTidaholms SOK Sisu1:18:0884:36
8Erik Hedberg FermsgårdLidköpings VSK1:19:1564:40

M35 17,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Martin FlensénLidköpings VSK1:07:12203:57
2Magnus FahlgrenKvänums IF1:19:46184:42

M40 17,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Mikael MellegårdLidköpings VSK1:09:42204:06
2Johan BörjessonLidköpings VSK1:11:04184:11
3Henrik SahlströmFrämmestads IK1:13:49164:21
4Mattias BerglundLidköpings VSK1:24:29144:58
5Marthin PetterssonLidköpings VSK1:31:01125:21

M45 17,0 km

M50 17,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Björn ÖbergRyda SK1:10:47204:10
2Magnus AlménRyda SK1:14:23184:23
3Michel MatheussenTrollhättans FIK1:17:04164:32
4Dan-Åke JohanssonTrollhättans IF FIK1:19:42144:41
5Mikael LarssonLidköpings VSK1:22:56124:53
6Joakim RundkvistLidköpings VSK1:40:12105:54

M55 17,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jörgen LindwallTeam Ultrasweden LK1:14:25204:23
2Kjell AnderssonLidköpings VSK1:19:35184:41
3Ingemar JonssonOK Klyftamo1:38:23165:47
4Niklas HolmqvistLidköpings VSK1:39:09145:50

M60 12,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Frank AdolfssonTrollhättans IF FIK53:39204:28
2Per StrömbergTrollhättans IF FIK54:14184:31
3Jan EkmanRyda SK1:01:14165:06

M65 12,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Rolf SäfströmTibro AIK FIK54:43204:34
2Sven-Inge JanssonMariestads AIF1:01:53185:09
3Bo-Evert BrobergLidköpings VSK1:15:52166:19

M70 6,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Urban ApellLidköpings IS33:09205:06
2Anders WenzerLidköpings VSK41:24186:22
3Tommy KjörnsbergLidköpings VSK42:42166:34
4Lennart JohanssonMariestads AIF48:51147:31
5Kjell MiltonIstrums SK49:42127:39

M75 6,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Leif JohanssonIFK Skövde FIK57:42208:53

M80 6,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lennart SvenssonSOK Knallen38:12205:53
2Stig ErikssonIFK Skövde FIK46:29187:09
3Lennart HjalmarssonLidköpings IS48:44167:30
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com