Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

2018
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

Sörörundan

2019-08-07
Arrangör: Gullspångs IF
Inbjudan: Inbjudan Sörörundan 2019.pdf
Officiell resultatlista: Resultatlista Sörörundan 2019[2694].pdf

K35 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Alexandra PalmLidköpings IS1:10:11204:41

K40 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Helene CarlssonLidköpings IS1:37:26206:30

K45 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Helena Ståhl NordlingIFK Skövde FIK1:20:16205:21
2Desirée KarlssonGullspångs IF1:21:07185:24
3Susanne OhlsénSOK Knallen1:27:30165:50

K50 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Cathrine EvertssonIFK Skövde FIK1:19:51205:19

K55 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Karina MalikMariestads AIF1:22:53205:32

K65 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Britt HellmarkLidköpings IS55:40205:34
2Inger MagnussonIFK Skövde FIK59:42185:58

M 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Botond RajnaIFK Skövde FIK58:55203:56
2Bjarne AmbertssonIFK Skövde FIK1:13:06184:52
3Alexander FlyktGullspångs IF1:14:23164:58

M35 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Patrik RieckmannMariestads AIF1:04:26204:18

M40 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jan SvenssonTrollhättans IF FIK1:00:05204:00

M45 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Rikard WestergrenIK Wilske56:58203:48
2Ulf LarssonSOK Träff1:04:06184:16
3Stefan WäringerMullsjö SOK1:04:29164:18
4Per CarlssonMariestads AIF1:05:22144:21
5Joakim AndrénIFK Skövde FIK1:06:38124:27
6Jerker Andreasson TegemanVedums AIS1:08:34104:34
7Mikael JohanssonMariestads AIF1:13:4184:55
8Tommy KarlssonSOK Unden1:15:4765:03
9Jonas WallermanSOK Träff1:18:3755:14

M50 15,0 km

M55 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Ingemar JonssonOK Klyftamo1:21:11205:25
2Mats TolfssonSOK Knallen1:27:30185:50

M60 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Stefan KarlssonIFK Skövde FIK1:09:37204:38
2Frank AdolfssonTrollhättans IF FIK1:11:08184:45
3Jan EkmanRyda SK1:13:50164:55
4Örjan PetterssonRyda SK1:16:11145:05
5Tommy SvenssonIF F & S, Skövde1:17:49125:11
6Göran JohanssonSOK Knallen1:22:14105:29
7Lars WahlqvistSOK Knallen1:24:5585:40
8Lasse JutemarSOK Knallen1:37:3466:30

M65 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jan-Ove AnderssonMariestads AIF53:29205:21
2Sven-Inge JanssonMariestads AIF53:31185:21

M70 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Urban ApellLidköpings IS53:23205:20
2Lars LindbergTrollhättans IF FIK54:35185:28
3Bengt EnokssonIFK Skövde FIK1:08:33166:51
4Kjell MiltonIstrums SK1:20:05148:00

M75 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Göran WahlströmSOK Unden42:42208:32
2Leif JohanssonIFK Skövde FIK43:39188:44

M80 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Stig ErikssonIFK Skövde FIK38:25207:41
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com