Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

2018
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

Lidköpings Stadslopp

2019-05-11
Arrangör: Lidköpings IS
Inbjudan: Inbjudan Lidköping vid Vänern Stadslopp[1908].pdf
Officiell resultatlista: Resultat Lidköpings stadslopp 2019[2091].pdf

F15 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Paulina HultbergAlingsås IF21:10203:51
2Agnes AndersénIstrums SK25:15184:35
3Beata ÅkerströmIFK Skövde FIK27:34165:01
4Ida CarlssonLidköpings IS30:14145:30

F17 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Ida GenitzIstrums SK27:12204:57

K 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jenny JohannessonMullsjö SOK36:38203:40
2Madeleine EkbladRyda SK40:50184:05
3Sara HägnanderLidköpings VSK43:33164:21
4Sandra AnderssonIF Hagen FIK43:49144:23
5Isabelle NilssonRyda SK45:34124:33
6Maria MyrbergLidköpings VSK49:04104:54

K35 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Alexandra PalmLidköpings IS48:52204:53

K40 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Helene CarlssonLidköpings IS1:00:33206:03

K45 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Karin MagnussonIF Hagen FIK46:36204:40
2Loan LeIFK Skövde FIK47:19184:44
3Julia HagbergRyda SK50:36165:04

K50 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Anna SamuelssonIFK Skövde FIK47:05204:43
2Ann-Charlotte JohanssonLidköpings IS57:42185:46

K55 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Elisabeth KihlströmIFK Skövde FIK27:49205:03
2Karina MalikMariestads AIF28:24185:10

K65 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lubov PospeshinaIFK Skövde FIK24:58204:32
2Britt HellmarkLidköpings IS28:20185:09

M 10,0 km

M35 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Marcus KvarndalIstrums SK37:04203:42
2Martin FlensénLidköpings VSK38:11183:49

M40 10,0 km

M45 10,0 km

M50 10,0 km

M55 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Magnus StrömUlricehamns FK45:51204:35
2Ingemar JonssonOK Klyftamo51:01185:06

M60 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lars HanssonIF F & S, Vänersborg22:19204:03
2Örjan PetterssonRyda SK25:29184:38
3Christer NordinLidköpings VSK25:48164:41
4Lasse JutemarSOK Knallen27:00144:55
5Göran LinnarssonSOK Unden36:06126:34

M65 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sven-Inge JanssonMariestads AIF26:48204:52
2Jan-Ove AnderssonMariestads AIF27:06184:56

M70 5,5 km

M75 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Kåre TjällgrenLK TV 8829:18205:20
2Stellan SahlLidköpings VSK30:08185:29
3Leif JohanssonIFK Skövde FIK48:01168:44

M80 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lennart SvenssonSOK Knallen33:26206:05
2Stig ErikssonIFK Skövde FIK37:47186:52
3Lennart HjalmarssonLidköpings IS39:33167:11
4Göte IvarssonIFK Skövde FIK45:20148:15

P15 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Melker ÅkerströmIFK Skövde FIK20:25203:43
2David FrankIFK Skövde FIK34:04186:12

P17 5,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Helmer TallbackaIFK Skövde FIK20:25203:43
2Erik FranssonBorås Skidlöparklubb20:53183:48
3Viktor JohanssonTrollhättans IF FIK24:44164:30
4Oskar MelinIFK Skövde FIK27:57145:05
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com