Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

2018
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

Undenästerrängen

2019-04-27
Arrangör: SOK Unden
Inbjudan: Inbjudan Undenästerrängen 2019.pdf
Officiell resultatlista: Resultat för UNDENÄSTERRÄNGEN 2019.pdf

K 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sandra AnderssonIF Hagen16:32204:08

K35 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Alexandra PalmLidköpings IS17:37204:24
2Åsa JärhedSOK Träff18:50184:42

K40 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Helene CarlssonLidköpings IS21:22205:21

K45 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Julia HagbergRyda SK18:59204:45
2Katarina WikbergMariestads AIF25:09186:17

K50 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Ann-Charlotte JohanssonLidköpings IS21:09205:17

K55 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Elisabeth KihlströmIFK Skövde FIK32:23208:06

K65 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lubov PospeshinaIFK Skövde FIK17:01204:15
2Britt HellmarkLidköpings IS32:27188:07

M 8,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Tobias KjellströmIF Hagen29:20203:40

M35 8,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Patrik RieckmannMariestads AIF30:23203:48

M45 8,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Rikard WestergrenIK Wilske27:31203:26
2Ulf LarssonSOK Träff32:33184:04
3Jerker Andreasson TegemanVedums AIS33:03164:08
4Mikael JohanssonMariestads AIF35:33144:27
5Mathias AxelssonTibro AIK36:04124:31
6Tommy KarlssonSOK Unden36:24104:33
7Jonas WallermanSOK Träff37:5484:44

M50 8,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Michel MatheussenTrollhättans FIK33:53204:14

M55 8,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jörgen LindwallTeam Ultrasweden LK31:44203:58
2Ingemar JonssonOK Klyftamo40:35185:04

M60 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Göran LinnarssonSOK Unden26:34206:38

M65 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sven-Inge JanssonMariestads AIF18:45204:41
2Martin GrudemoSOK Unden37:14189:19

M70 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sven-Gunnar HolménMariestads AIF18:33204:38
2Bosse JohanssonMariestads AIF25:28186:22
3Lennart JohanssonMariestads AIF28:11167:03

M75 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Leif JohanssonIFK Skövde FIK33:28208:22
2Göran WahlströmSOK Unden34:15188:34

M80 4,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Stig ErikssonIFK Skövde FIK26:37206:39
2Lennart HjalmarssonLidköpings IS27:41186:55
3Göte IvarssonIFK Skövde FIK37:14169:19
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com