Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2018
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

2017
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets damkomet

2016
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets damkomet

Länkar
vfif.com

Mössebergslunken

2017-10-07
Arrangör: IK Wilske
Inbjudan: 2017 Mössebergslunken inbjudan reviderad 9 aug.pdf
Officiell resultatlista: Mössebergslunken 2017.docx

F15 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Cora BadhIK Wilske21:00254:12
2Lina KarlssonLidköpings IS21:02224:12
3Ida GenitzIstrums SK23:38194:44
4Cayenne BadhIK Wilske23:43164:45
5Lisa BäckströmIstrums SK24:48144:58

F19 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Cornelia Storm-KarlénIF Hagen25:33255:07

K40 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Patricia BadhIK Wilske21:15254:15
2Julia HagbergRyda SK24:39224:56
3Annica KällqvistSOK Knallen28:19195:40
4Helene CarlssonLidköpings IS29:47165:57
5Linda TreijnerLidköpings IS32:25146:29

K45 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Marie KvarnstenRyda SK27:47255:33
2Katarina WikbergMariestads AIF32:08226:26

K50 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Karina JosefssonSOK Knallen25:57255:11
2Ann-Charlotte JohanssonLidköpings IS27:55225:35

K55 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Marita BjörkSOK Knallen26:32255:18

K60 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lubov PospeshinaIFK Skövde FIK22:29254:30

K65 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Britt HellmarkLidköpings IS26:00255:12
2Yvonne HolménMariestads AIF36:23227:17

M 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Linus WirénIK Ymer32:16253:14
2Filmon FshastionTidaholms SOK Sisu33:28223:21
3Tobias AndervangIK Ymer33:47193:23
4Freedom A BelloTwin Peaks Triathlon34:30163:27
5Mårten JohanssonIK Wilske41:19144:08
6Karl JutemarSOK Knallen48:27124:51

M35 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Erik WilhelmssonLidköpings VSK37:34253:45
2Daniel UlvebroIK Wilske40:23224:02
3Niklas DrakforsIK Wilske44:36194:28

M40 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jerker Andreasson TegemanVedums AIS42:42254:16
2Claes-Fredrik AntonssonIK Wilske47:47224:47
3Kristian AdolfssonSOK Knallen51:07195:07

M45 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Rikard WestergrenIK Wilske35:49253:35
2Niklas BenjaminssonSOK Knallen41:45224:10
3Ulf LarssonSOK Träff42:00194:12
4Jonas WallermanSOK Träff47:32164:45
5Peter RobertssonLidköpings IS47:45144:47
6Mikael JohanssonMariestads AIF47:50124:47

M50 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Per JosefssonSOK Knallen47:58254:48
2Magnus StrömUlricehamns FK48:57224:54
3Thomas PeterssonIFK Skövde FIK51:07195:07
4Bengt GustafssonTidaholms SOK Sisu1:17:23167:44

M55 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Asko SarjaMariestads AIF45:36254:34
2Magnus BergströmSOK Knallen53:42225:22
3Mats TolfssonSOK Knallen56:15195:38

M60 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Frank AdolfssonTrollhättans IF20:59254:12
2Jan EkmanRyda SK21:50224:22
3Örjan PeterssonRyda SK24:10194:50
4Gunnar StrömUlricehamns FK24:16164:51
5Lasse JutemarSOK Knallen25:06145:01

M65 5,0 km

M70 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Bo AdolfssonSOK Knallen31:03256:13
2Gunnar FredhIFK Skövde FIK36:15227:15
3Göran WahlströmSOK Unden41:42198:20

M75 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Kåre TjällgrenLK TV 8825:57255:11
2Stellan SahlLidköpings VSK28:01225:36
3Stig ErikssonIFK Skövde FIK32:40196:32
4Lennart HjalmarssonLidköpings IS34:35166:55
5Leif JohanssonIFK Skövde FIK38:46147:45

M80 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Göte IvarssonIFK Skövde FIK37:58257:36
2Ingemar JohannessonTibro AIK58:402211:44

P15 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Edvin GarpIK Wilske23:37254:43

P17 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Linus NilssenIF Hagen17:28253:30

P19 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Simon WiklundIK Wilske18:00253:36
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com