Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)

2018
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

Läckövarvet, DM i Halvmarathon

2017-07-28
Arrangör: Kållandsö GIF
Inbjudan: Läckövarvet 2017.pdf
Officiell resultatlista: ResultatlistorResultatALLAklassvis.pdf

K 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Madeleine EkbladRyda SK1:33:33254:26
2Camilla AhlbergSOK Knallen1:33:44224:27
3Therese FredrikssonSOK Knallen1:42:45194:52
4Alexandra GustavssonLidköpings IS1:43:24164:54
5Sandra AnderssonIF Hagen1:45:20144:60

K35 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sofia AxelssonTibro AIK1:44:46254:58
2Therese ErikssonFriskis& Svettis Vänersborg1:52:07225:19

K40 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sofia KayLK TV 881:43:50254:55
2Loan LeIFK Skövde FIK1:48:01225:07
3Julia HagbergRyda SK1:51:41195:18
4Elin BohmanLidköpings VSK2:12:14166:16

K45 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Annika NilssonLidköpings VSK2:01:47255:46
2Charlotta GötheLidköpings VSK2:02:50225:49

K50 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Agneta BjörkmanLidköpings VSK1:44:33254:57
2Anna SamuelssonIFK Skövde FIK1:45:36225:00
3Karina MalikMariestads AIF1:53:33195:23
4Annika OttossonLidköpings VSK1:54:34165:26

K60 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Inger MagnussonIFK Skövde FIK2:15:14256:25

K65 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Britt HellmarkLidköpings IS1:53:01255:21

M 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Karl WileniusLidköpings VSK1:13:41253:30
2Filmon FshastionTidaholms SOK Sisu1:19:19223:46
3Martin FlensénLidköpings VSK1:28:02194:10
4Hampus LarssonRyda SK1:29:59164:16
5Juan LopezRyda SK1:42:07144:50
6Dan EkdénLidköpings VSK1:48:48125:09
7Karl JutemarSOK Knallen2:00:02105:41

M35 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Per RoslundTwin Peaks Triathlon1:20:56253:50
2Niklas HolthLidköpings VSK1:34:35224:29
3Florian SiegmundIFK Skövde FIK1:44:08194:56
4Jonas EmtervallUlricehamns OK1:48:16165:08
5Roland GustavssonLidköpings VSK1:51:38145:17

M40 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Daniel OltegenLidköpings VSK1:21:54253:53
2Jari RepoTrollhättans IF1:22:13223:54
3Rikard LansLidköpings VSK1:35:38194:32

M45 21,1 km

M50 21,1 km

M55 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Kjell AnderssonLidköpings VSK1:37:09254:36
2Peter PerssonLidköpings VSK1:50:57225:16
3Mats TolfssonSOK Knallen2:02:30195:48

M60 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Frank AdolfssonTrollhättans IF1:33:46254:27
2Per StrömbergTrollhättans IF1:36:25224:34
3Jan EkmanRyda SK1:43:19194:54
4Rune GustavssonNavåsens FK1:48:35165:09
5Leif JohanssonGKN Aerospace IF1:52:03145:19
6Lasse JutemarSOK Knallen2:05:28125:57

M65 21,1 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sven-Gunnar HolménMariestads AIF1:41:45254:49
2Jan-Åke GrimborgSOK Knallen1:51:24225:17
3Sven-Inge JanssonMariestads AIF1:55:52195:30
4Sören RemarUlricehamns FK2:00:52165:44
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com