Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

2018
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

DM/VDM 1500 m.

2015-06-02
Arrangör: Lidköpings IS
Inbjudan: Inbjudan DM 1500 m.doc
Officiell resultatlista: Resultat 1500m -15.PDF

Klicka här för bilder från loppet

K 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Klara MagnussonIF Hagen FIK4:35.8253:03
2Emma HurtigTrollhättans IF FIK5:45.2223:50
3Sandra AnderssonIF Hagen FIK5:58.9193:59

K40 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Karin MagnussonIF Hagen FIK5:52.2253:55
2Julia HagbergRyda SK6:56.1224:37

K50 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Elisabeth KihlströmIFK Skövde FIK7:06.5254:44
2Ann-Charlotte JohanssonLidköpings IS7:31.7225:01

K60 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lubov PospeshinaIFK Skövde FIK6:14.2254:09
2Inger MagnussonIFK Skövde FIK7:15.1224:50

K65 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Britt HellmarkLidköpings IS7:11.9254:47
2Yvonne HolménMariestads AIF9:06226:04

M 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Karl WileniusIstrums SK4:34.6253:03
2Erik NeroMullsjö SOK4:35.2223:03
3Magnus BodinTidaholms SOK Sisu4:35.5193:03
4Viktor ElfvénIF Hagen FIK4:38.4163:05
5Fredrik JohanssonMariestads AIF4:44.9143:09
6Patrik BrobergTrollhättans IF FIK4:53.7123:15
7Rasmus JoelssonTidaholms SOK Sisu5:36.9103:44

M35 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Nils DiehmIFK Skövde FIK5:01.6253:21
2Mattias BerglundLidköpings VSK5:09.1223:26

M40 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Henrik SahlLidköpings VSK4:44.6253:09
2Ulf LarssonSOK Träff5:11.5223:27
3Jerker Andreasson TegemanVedums AIS5:14193:29
4Stefan WäringerMullsjö SOK5:26163:37
5Jonas WallermanSOK Träff6:04.1144:03
6Mats HolmvikTidaholms SOK Sisu7:36.9125:04

M45 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jonas NilssonLidköpings IS4:32.7253:01
2Per CarlssonMariestads AIF5:00.4223:20
3Dan-Åke JohanssonTrollhättans IF FIK5:28.4193:39
4Erik GustavssonIK Albion5:53.6163:55
5Per BergqvistTidaholms SOK Sisu5:57.1143:58
6Edgar StenssonTidaholms SOK Sisu6:13.8124:09

M50 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Bengt GustafssonTidaholms SOK Sisu8:41.1255:47

M55 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Pär KlevestedtIF F & S, Trollhättan4:53.4253:15
2Björn OlofssonIFK Skövde FIK5:56.8223:57
3Lars BjörnfotMariestads AIF6:23.6194:15

M60 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Åke OlofssonIFK Skövde FIK6:12.8254:08

M65 1,5 km

M70 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Kurt AnderssonIstrums SK6:50.8254:33
2Gunnar FredhIFK Skövde FIK7:43.1225:09
3Bill MalmTidaholms SOK Sisu8:08195:25
4Leif JohanssonIFK Skövde FIK10:09.7166:46

M75 1,5 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Stellan SahlLidköpings VSK6:58.6254:39
2Stig ErikssonIFK Skövde FIK8:14.1225:29
3Lennart HjalmarssonLidköpings IS9:02.7196:01
4Göte IvarssonIFK Skövde FIK9:21166:14
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com