Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2020
Tävlingar

2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

Sörörundan

2015-08-05
Arrangör: Gullspångs IF
Inbjudan: SÖRÖRUNDAN -15.pdf
Officiell resultatlista: Resultatlista Sörörundan 2015.pdf

Klicka här för bilder från loppet

K 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Elise WallénIFK Skövde FIK1:10:14254:41
2Sandra AnderssonIF Hagen FIK1:14:36224:58

K35 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Vilma BjörkdahlLidköpings VSK1:06:11254:25
2Åsa BlomMariestads AIF1:07:29224:30
3Anna-Karin BirathIFK Skövde FIK1:15:56195:04

K40 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Loan LeIFK Skövde FIK1:15:02255:00
2Desirée KarlssonGullspångs IF1:29:31225:58

K45 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jessica HellmanIFK Skövde FIK1:12:06254:48

K60 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Inger MagnussonIFK Skövde FIK1:27:01255:48

K65 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Britt HellmarkLidköpings IS1:19:31255:18

M 15,0 km

M35 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Andreas MagnussonMariestads AIF51:08253:25
2Daniel OltegenLidköpings VSK58:01223:52

M40 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Henrik SahlLidköpings VSK54:48253:39
2Ulf LarssonSOK Träff1:00:42224:03
3Jerker Andreasson TegemanVedums AIS1:03:36194:14
4Jonas WallermanSOK Träff1:12:46164:51

M45 15,0 km

M50 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Göran KlassonGullspångs IF1:13:52254:55
2Bengt GustafssonTidaholms SOK Sisu2:03:32228:14

M55 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Håkan HellbergIFK Skövde FIK1:06:13254:25
2Stefan KarlssonIFK Skövde FIK1:07:03224:28
3Tommy SvenssonTidaholms SOK Sisu1:12:21194:49
4Lars BjörnfotMariestads AIF1:14:30164:58

M60 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jan EkmanRyda SK1:07:59254:32
2Rune GustavssonNavåsens FK1:08:04224:32

M65 15,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sven-Gunnar HolménMariestads AIF1:11:22254:45
2Sven-Inge JanssonMariestads AIF1:16:59225:08
3Bengt EnokssonIFK Skövde FIK1:27:50195:51

M70 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Peter SmedgårdIF Hagen FIK52:58255:18
2Bengt AnderssonIK Wilske54:32225:27
3Kurt AnderssonIstrums SK56:50195:41
4Leif JohanssonIFK Skövde FIK1:31:00169:06

M75 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Stellan SahlLidköpings VSK57:17255:44
2Stig ErikssonIFK Skövde FIK1:05:08226:31
3Lennart HjalmarssonLidköpings IS1:09:57196:60
4Göte IvarssonIFK Skövde FIK1:15:29167:33
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com