Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

2018
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

Milterrängen

2015-05-14
Arrangör: Tibro AIK FIK
Inbjudan: Milterrängen 2015.doc
Officiell resultatlista: ResultatMilterrängen-15.pdf

Klicka här för bilder från loppet

F19 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Anna GenitzIstrums SK1:15:12257:31

K 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Susanna FrydénTibro AIK FIK42:28254:15
2Sandra AnderssonIF Hagen FIK50:03225:00

K35 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Emma SjöbergFrämmestads IK1:02:24256:14

K40 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Patricia BadhIK Wilske43:22254:20
2Karin MagnussonIF Hagen FIK46:12224:37
3Loan LeIFK Skövde FIK50:51195:05

K50 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Gunilla FalkUlricehamns FK49:43254:58
2Elisabeth KihlströmIFK Skövde FIK53:08225:19
3Karina MalikMariestads AIF55:11195:31

K60 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lubov PospeshinaIFK Skövde FIK47:25254:44
2Inger MagnussonIFK Skövde FIK55:49225:35

M 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Karl WileniusIstrums SK36:47253:41
2Erik NeroMullsjö SOK36:55223:41
3Magnus BodinTidaholms SOK Sisu38:21193:50

M35 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Andreas MagnussonMariestads AIF34:05253:25
2Carl-Olov LannemyrTibro AIK FIK35:34223:33
3Nils DiehmIFK Skövde FIK41:59194:12

M40 10,0 km

M45 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Per CarlssonMariestads AIF36:50253:41
2Stefan ÖdmanIFK Skövde FIK39:15223:55
3Wolfgang MalikMariestads AIF39:42193:58
4Per BergqvistTidaholms SOK Sisu48:24164:50
5Edgar StenssonTidaholms SOK Sisu49:31144:57

M50 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Martin GustafssonMariestads AIF43:53254:23
2Magnus StrömUlricehamns OK48:04224:48
3Bengt GustafssonTidaholms SOK Sisu1:18:51197:53

M55 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lars OlssonIF Hagen FIK42:48254:17
2Leif BergströmIFK Skövde FIK45:18224:32
3Thomas AnderssonIFK Skövde FIK49:10194:55
4Anders FalkUlricehamns FK51:58165:12

M60 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Rolf SäfströmTibro AIK FIK43:33254:21
2Hans FryestamTibro AIK FIK59:28225:57

M65 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Sven-Gunnar HolménMariestads AIF48:42254:52
2Kjell PerssonNavåsens FK51:59225:12
3Bengt EnokssonIFK Skövde FIK55:46195:35
4Bosse JohanssonMariestads AIF1:06:54166:41
5Martin GrudemoSOK Unden1:13:48147:23

M70 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Peter SmedgårdIF Hagen FIK51:14255:07
2Gunnar FredhIFK Skövde FIK1:03:13226:19
3Bill MalmTidaholms SOK Sisu1:03:54196:23

M75 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Stig ErikssonIFK Skövde FIK1:02:23256:14
2Lennart HjalmarssonLidköpings IS1:08:13226:49
3Göte IvarssonIFK Skövde FIK1:12:12197:13

P15 2,7 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Gustav SvärdhagenLidköpings VSK10:10253:46
2Lukas LaagenLidköpings VSK10:43223:58

P17 2,7 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Linus NygrenUlricehamns FK9:39253:34

P19 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Erik Brax ElvmarkerIstrums SK39:24253:56
2Hugo StrömUlricehamns OK42:10224:13
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com