Långloppscupen
Startsida
Sök löpare
2019
Tävlingar
Cup-program
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)

2018
Tävlingar
Regler
Cupställning (klassvis)
Cupställning (alla)
Årets förening
Årets komet
Årets flitigaste

Länkar
vfif.com

Hagenloppet

2015-08-15
Arrangör: IF Hagen
Inbjudan: inbjudan hagenloppet 2015 pdf.pdf
Officiell resultatlista: Resultat Hagenloppet 2015.doc

Klicka här för bilder från loppet

F15 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Clara EkmanLidköpings IS22:52254:34
2Elvira GustavssonSOK Träff23:18224:40
3Lina KarlssonLidköpings IS23:44194:45
4Linnea HolmvikTidaholms SOK Sisu27:11165:26
5Tova HolmbergLidköpings IS29:06145:49

F17 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Linn ÖstlingSOK Träff27:23255:29
2Ida AnderssonLidköpings IS28:59225:48
3Julia GustavssonLidköpings IS34:11196:50

F19 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Alexandra GustavssonLidköpings IS23:19254:40
2Anna GenitzIstrums SK35:33227:07

K 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Emma HurtigTrollhättans IF46:50254:41
2Sandra AnderssonIF Hagen51:03225:06

K35 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Vilma BjörkdahlLidköpings VSK45:14254:31
2Åsa BlomMariestads AIF47:52224:47

K40 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Patricia BadhIK Wilske45:57254:36
2Karin MagnussonIF Hagen47:39224:46
3Loan LeIFK Skövde FIK52:16195:14
4Julia HagbergRyda SK58:57165:54

K45 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Jessica HellmanIFK Skövde FIK48:15254:50

K50 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Elisabeth KihlströmIFK Skövde FIK26:10255:14
2Karina MalikMariestads AIF27:34225:31
3Ann-Charlotte JohanssonLidköpings IS29:37195:55

K55 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Marie EkmanIFK Skövde FIK32:30256:30

K60 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Lubov PospeshinaIFK Skövde FIK22:26254:29
2Inger MagnussonIFK Skövde FIK29:06225:49

K65 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Yvonne HolménMariestads AIF36:40257:20

M 10,0 km

M35 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Johan BörjessonLidköpings VSK42:33254:15
2Jonas AnderssonIFK Skövde FIK47:16224:44
3Niklas DrakforsIK Wilske48:36194:52

M40 10,0 km

M45 10,0 km

M50 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Peter StrömbomUlricehamns FK38:58253:54
2Ulf AnderssonMariestads FK43:39224:22
3Martin GustafssonMariestads AIF46:09194:37
4Magnus StrömUlricehamns OK48:15164:50
5Bengt GustafssonTidaholms SOK Sisu1:24:13148:25

M55 10,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Pär KlevestedtIF F & S, Trollhättan39:35253:58
2Lars BjörnfotMariestads AIF50:52225:05
3Tommy SvenssonTidaholms SOK Sisu51:09195:07
4Lasse JutemarSOK Knallen1:07:30166:45

M60 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Bo BerglundIK Jogg.se21:05254:13
2Rolf SäfströmTibro AIK21:46224:21
3Jan EkmanRyda SK22:24194:29
4Åke OlofssonIFK Skövde FIK24:17164:51

M65 5,0 km

M70 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Kåre TjällgrenLK TV 8825:10255:02
2Bengt AnderssonIK Wilske26:35225:19
3Bill MalmTidaholms SOK Sisu31:50196:22
4Leif JohanssonIFK Skövde FIK40:53168:11

M75 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Erkki HuhtaniemiSOK Knallen26:34255:19
2Stellan SahlLidköpings VSK28:25225:41
3Stig ErikssonIFK Skövde FIK31:19196:16
4Lennart HjalmarssonLidköpings IS33:59166:48
5Göte IvarssonIFK Skövde FIK35:28147:06

P15 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Linus NilssenIF Hagen18:22253:40
2Gustav SvärdhagenLidköpings VSK19:40223:56
3Emil SelmossonLidköpings VSK22:00194:24

P17 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Filmon FshastionTidaholms SOK Sisu18:08 3:38

P19 5,0 km

PPersonnamnKlubbSluttidPoängKmtid
1Erik Brax ElvmarkerIstrums SK19:12253:50
 
Långloppscupen, webmaster@cupen.vfif.com